3

TUŽNE SCENE U HUMSKOJ ULICI: Partizan se oprostio od Moce, a na tribinama gotovo da nema navijača – zbog čega?! (FOTO)

Objavljeno: 05.12.21 u 16:37

U 15:45 časova počela je utakmica između Partizana i Novog Pazara, nakon prvih 45 minuta rezultat je 0:0.

Ovaj meč igra se u senci velike tragedije koja je pogodila čitavu Srbiju, a pogotovo navijače Partizana. Prekjuče je preminuo legendarni fudbaler crno-velih, Momčilo Moca Vukotić.

Uoči današnjeg susreta, ove ekipe su izašle na zeleni tepih stadiona Partizana u majicama sa likom čuvenog fudbalera, a pred početak meča minutom ćutanja odata je pošta legendarnom Moci.

Da stvar bude još tužnija, jeste to što su tribine skoro prazne. Izuzetno mali broj navijača Partizana je došlo na ovu utakmicu, iako se znalo da će večerašnji meč biti posvećen uspomenama na Mocu Vukotića.

Podsetimo, Moca je u dva navrata igrao za beogradske crno-bele, prvo od 1968. do 1978. godine, a potom i od 1979. do 1984. godine. U dresu Partizana odigrao je 791 utakmicu i postigao 339 golova.