0

LIGA ŠAMPIONA: Milan i dalje u trci za plasman u nokaut fazu LŠ, majstorija Alkantare o kojoj će se pričati! (VIDEO)

Objavljeno: 24.11.21 u 23:12

Fudbaleri Liverpula ostvarili su novu pobedu u Ligi šampiona, pošto su večeras na ‘Enfildu’ savladali Porto rezultatom 2:0.

S obzirom da je Liverpul već obezbedio plasman u nokaut fazu Lige šampiona, Jirgen Klop je večeras ‘imao luksuz’ da kombinuje sa sastavom, pa su šansu pružio Tajleru Mortonu, Takumiju Minaminu, Niku Vilijamsu.

U 52. minutu navijači na ‘Enfildu’ imali su priliku da uživaju u majstoriji Tijaga Alkantare koji je sa 25 metara sjajnim ‘drop-kikom’ probušio protivničku mrežu. Tačku na ovu utakmicu postavio je Mohamed Salah u 70. minutu kada je svojom simultankom matirao protivničkog golmana.

Na stadionu ‘Vanda Metropolitano’ desilo se veliko iznenađenje, pošto su fudbaleri Milana savladali Atletiko minimalnim rezultatom 0:1.

Odlučujući momenat na utakmici desio se u 50. minutu, kada je Žunior Mesijas postigao pobedonosni gol za svoj klub. Ovaj gol je i te kako uneo pometnju u grupu B, pa je italijanski velikan i dalje u trci za plasman u nokaut fazu LŠ.

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Šerif u Tiraspolju ubedljivim rezultatom 3:0, i tako ostavili moldavski klub bez šanse da domognu proleća u najelitnijem fudbalskom takmičenju u Evropi.

Strelci za kraljevski klub bili su David Alaba, Toni Kros i Karim Benzema. Real je večeras bio daleko bolji rival, imao je mnogo više šansi pa je pravo čudo kako još neka lopta nije završila u mreži Šerifa.