Evrokup

EuroCup-Partizan v Lietkabelis Beograd, 17.11.2021 foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

PARTIZAN SE MUČIO SA LITVANCIMA: Crno-beli savladali Lijetkabelis, Panter rešio dramu – Žoc ‘dobio’ novog igrača!

Objavljeno: 17.11.21 u 22:20

Košarkaši Partizana su u petom kolu Evrokupa savladalI Lijetkabelis, rezultatom 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17).

Izabrancii Željka Obradovića su stigli do četvrte pobede u drugom po kvalitetu tekmičenju u Evropi i sada su na 4-1, dok je njihov rival ima učinak od 2-3.

Nakon nekoliko utakmica u dvorani ‘Aleksandar Nikolić’, crno-beli su se vratili u svoj dom, ‘Arenu’, gde su uspeli da svoje navijače obraduju pobedom. Ona je stigla nakon dva vezana poraza, od Anodore u Evrokupu, pa Crvene zvezde u večitom derbiju u sklopu ABA lige. Parni valjak se vratio na pobednički kolosek, pred još jedan regionalni derbi, protiv Budućnosti.

EuroCup-Partizan v Lietkabelis
Beograd, 17.11.2021

Što se same utakmice tiče, mnogo bolje su u istu ušli igrači domaćeg tima i već sredinom prve četvrtine imali su značajnih ‘plus pet’ (16:11), a onda i devet poena prednosti (20:11), ali se ipak gosti uspeli da se vrate do kraja, pa se na mali odmor otišlo sa 20:14. I u drugoj četvrtini, Partizan je kontrolisao rezultat, pre svega dobrom rolom Gregora Glasa, kog je ‘podržao’ Kevin Panter. Ipak, u samoj završnici se ekipa Nenada Čanka vratila i na odmor otišla sa samo pola koša zaostatka (38:38).

I drugo poluvreme je bolje otvorio beogradski sastav, koji je nakon pogotka Avramovića uz faul otišao na plus osam (48:40), a onda i pogotkom Balše Koprivice stigao do prve dvocifrene prednosti (50:40). Nakon toga je Partizan imao i na 12 poena prednosti (54:42), a to su ujendo bili i ključni momenti meča. Od tada domaći je domaći sastav dopustio rivalu da u finišu treće četvrtine priđe na šest poena (66:60), ali više od toga nisu mogli. U poslednjoj deonici, Partizan je održao prednost, na kraju je rival zapretio i došao do minus tri (80:77), ali domaćin nije dozvolio iznenađenje. Na kraju, mora se istaći učinak Kevina Pantera, koji je postigao ključne poene u završnici, ali i Gregora Glasa, koji je imao važan doprinos i koji se vrlo verovatno nametnuo Željku Obradoviću za nastavak sezone.

Najefikasniji u redovima Partizana je bio Zek Ledej sa 19 poena i pet skokova, pratili su ga Gregor Glas i Alens Smailagić (12 skokova) sa po 13 poena, dok su Aleksa Avramović i Balša Koprivica dodali po 12, a Kevin Panter jedan manje. Zanimljivo, Rade Zagorac, koji je bio u sastavu, nije odigrao ni minut na ovom meču, dok je kao kapiten tim predvodio Nemanja Dangubić. Na drugoj strani je Orelik postigao 19 poena, a Berzins i Zemaitis su imali po 12. Nikola Radičević je postigao devet poena, dok je Đorđe Gagić ubacio dva. Bivši centar Partizana, kao i njegov sadašnji trener Nenad Čanak, dobili su od prvog čoveka Partizana Ostoje Mijailovića pred start meča dresove sa svojim prezimenima.

U narednom kolu Evrokupa, Partizan gostuje Metropolitanu, dok Lijetkabelis dočekuje Huventud. Prethodno, crno-beli će u sklopu ABA lige Budućnost u derbiju runde.