0

KVALIFIKACIJE ZA SP: Holanđani jedva izborili plasman na Mundijal, Francuzi zapečatili sudbinu Finske!

Objavljeno: 16.11.21 u 23:29

Spuštena je zavesa na evropske kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, koje će se sledeće godine održati u Kataru.

Jedan od najboljih napadača sveta Erling Haland neće otputovati u Katar, pošto je Norveška izgubila od Holandije rezultatom 2:0. Zanimljivo je da su Holanđani stigli u vođstvo tek u 84. minutu preko Bergvina, dok je tačku na utakmicu stavio Depaj u 91. minutu.

Norveška je završila na trećoj poziciji sa tri boda manje od Turske koja je slavila u Crnoj Gori sa 2:1 i tako otišla u baraž.

Velika borba za mesto u baražu vođena je u grupi D, a to mesto pripalo je Ukrajini, koja je pobedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:0. U strelce su se upisali Zinčenko u 59. i Doubik u 79. minutu, a taj pohod se nije svideo Fincima koji su držali drugu poziciju u grupi i izgubili je porazom od Francuske istim rezultatom.

„Trikolori“ su zahvaljujući golom Benzeme u 66. i golom Mbapea u 76. minutu zapečatili sudbinu Finske koja će neće otići u Katar.

BiH – Ukrajina 0:2 (0:0)