0

Twitter

MALTA PONOVO PONIŽENA: Slovenija se oprostila pobedom!

Objavljeno: 14.11.21 u 17:58

Kompletirane su sve utakmice grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u kojoj su Hrvatska i Rusija u međusobnom duelu odlučili o pobedniku.

To je Hrvatska koja je savladala Rusiju i direktno se plasirala u Katar, a u „manje važnim“ duelima pobede su ostvarili i Slovačka i Slovenija.

Slovaci su nemoćnu Maltu deklasirali rezultatom 6:0, a na istom mestu i Hrvati su bili pre nekoliko dana ubedljivi sa 7:1.

Već u prvom poluvremenu gosti su rešili pitanje pobednika kada su Rusnak dva puta i Duda jednom doneli 3:0.

Potom su Kamenzuli i Teuma dobili crvene kartone u razmaku od četiri minuta, te su Maltu ostavili samo sa devetoricom igrača na terenu.

To su Slovaci iskoristili, te u nastavku meča još tri puta zatresli mrežu, preo De Marka i još dva puta Dude, čime je on kompletirao het-trik.

Slovenija je u Ljubljani savladala Kipar, ali ne tako lako kao što se možda očekivalo.

Zajc je doveo „zmajčeke“ u vođstvo u 48. minutu, a prednost je duplirao Gnezda Cerin u 84.

Pet minuta kasnije Kakulis je smanjio rezultat, ali to je bio samo utešni gol Kiprana za kraj ovih kvalifikacija.