0

BRONZA ZA SRBIJU: Kovačević doneo medalju sa Svetskog prvenstva u rvanju!

Objavljeno: 03.11.21 u 23:30

Reprezentativac Srbije u rvanju Branko Kovačević osvojio je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu za rvače do 23 godine, koje se održava u Beogradu

Kovačević je u kategoriji do 82 kilograma ubedljivo savladao Mađara Morica Kišmonjija rezultatom 9:1.

Srpski rvač grčko-rimskim stilom u osmini finala savladao je Kirgistanca Baksultana Nazarbaeva 5:1, a potom je u četvrtfinalu poražen od Švajcarca Ramona Rajnera Betskarta.

Međutim, kroz repasaž je pobedom nad Kolumbijcem Hozeom Estebanom Muriljom tehničkim tušem 9:0 došao u priliku da se bori za odličje i trijumfalni završetak učešća na Svetskom prvenstvu.

Na planetarnom šampionatu za rvače do 23 godine u Beograde učestvuje 630 takmičara iz 60 zemalja.