0
Košarka

NBA: Bogdanović solidan, al džabe – Bjelica ‘tanak’ u prvom porazu Golden Stejta! (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.21 u 08:48

U noći za nama, košarkaši Atlante izgubili su od Vašingtona u gostima rezultatima 122:111.

U poraženoj ekipi raspoložen je bio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović koji za 34 minuta provedenih na terenu ubacio 14 poena, šest skokova i četiri aistencije. Istakao se Džon Kolins sa 28 poena, dok je Tre Jang ubacio 15 poena i zabeležio 13 asistencija.

Vašingtnon je do pobede predvodio Bred Bil sa 27 poena, dok je dva peona manje postigao Montrez Harel, a Kajl Kuzma i Kentavijus Koludel-Poup ubacili su po 21 poen.

Vizardsi igraju sjajno u novo sezoni, na pet utakmica čak četiri puta su trijumfovali, dok je Atlanta tri puta slavila i dva puta doživela poraz.

Memfis je savladao Golden Stejt nakon produžetka rezultatom 104:101, i tako prekinuli niz od dva uzastopna poraza. U pobedničkoj ekipi najbokji je bio Dža Morant koji je ubacio 30 poena, a pratio ga je Dezbond Bejn sa 19 poena.

Sa druge strane, Stef Kari je postigao 36 poena, dok je srpski reprezentativac Nemanja Bjelica na terenu proveo 14 minuta i postigao četiri poena, uz isto toliko skokova i tri asistencije.