0
Košarka

Boban Marjanovic Reprezentacija, Srbija - Meksiko prijateljska, press Jun 23. in Belgrade Serbia, 23.6.2021. foto: Pedja Milosavljevic

SAMO MU DAJTE DA IGRA: Bobi za 9 minuta napravio šou, Dalas ga slavi – prelomio je utakmicu i uneo novu energiju! (VIDEO)

Objavljeno: 27.10.21 u 08:47

Svaku priliku odlično iskoristi.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović, zablistao je sinoć u pobedi Dalasa nad Hjustonom rezultatom 116:106. Centar Maveriksa je na terenu proveo samo 9 minuta, a imao je vrlo bitnu ulogu i dosta lopti u rukama.

Marjanović je postigao čak 11 poena uz šut iz igre 5/5. Tome je dodao 4 skoka i jednu asistenciju, a kada vidite momente u kojima je poentirao, sve će vam biti jasno. Iako Boban retko kad dobije priliku, trener Dalasa je ovog puta bio primoran da ga pošalje na teren zbog rane povrede Kristapsa Porzingisa.

Srbin je nakon dobre role u prvoj četvrtini, dobio priliku i na startu četvrte, baš kada se lomio rezultat. Marjanović je u poslednjoj deonici predvodio seriju Dalasa od 7:3 u kojoj je učestvovao sa 4 poena i jednom asistencijom. Maveriksi su tada prelomili utakmicu i zabeležili su drugu pobedu u tri do sada odigrana meča.

Dalas je do pobede predvodio fantastični Luka Dončić sa 26 poena, 14 skokova i 7 asistencija, dok su Hardavej i Bulok dodali po 16. Na drugoj strani, 22 poena Erika Gordona nisu bila dovoljna za trijumf Roketsa.

SVI REZULTATI:

Njujork – Filadelfija 112:99

Oklahoma – Golden Stejt 98:106

Aleksej Pokuševski – 18 minuta: 9 poena i 4 skoka – Nemanja Bjelica – 7 minuta: 2 poena i 2 skoka

Dalas – Hjuston 116:106

San Antonio – Lejkersi 121:125

Juta – Denver 122:110