0

BELGRADE, SERBIA - OCTOBER 09: David Alaba of Austria looks on prior the FIFA 2018 World Cup Qualifier between Serbia and Austria at stadium Rajko Mitic on October 9, 2016 in Belgrade, . (Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

PRIMERA: Real treći put uzastopno srušio Barsu u ‘El klasiku’, Madrid slavi Alabu i Vaskeza! (VIDEO)

Objavljeno: 24.10.21 u 18:15

Fudbaleri Real Madrida su u desetom kolu Primere savladali Barselonu sa 2:1 (1:0).

Kraljevski klub je slavio u ‘El klasiku’ i popeo se na čelo tabele, a Ronald Kuman je doživeo treći vezani poraz u duelima sa ljutim rivalom, zbog toga će atmosfera na ‘Nou Kampu’ verovatno biti dodatno zategnuta u danima pred nama. Junak Madriđana je David Alaba, strelac prvog kola, a trijumf je u nadoknadi overio Lukas Vaskez.

U ne preterano zanimljivom meču, prva je do velike prilike stigla Barselona, ali je do gola, ipak stigao samo Real. Sredinom prvog poluvremena je Seržinjo Dest propustio veliku priliku da Katalonce dovede do prednosti. Kako to u fudbalu uglavnom i biva, kada se ne iskoristi zicer, sledi kazna.

I ona je stigla u vidu pogotka Davida Alabe, koji je po ko zna koji put pokazao, da iako defanzivac, poseduje raskošan napadački potencijal. Austrijanac je u 32. minutu pokazao da je opasan na obe strane tenera, prvo je interevenisao pred svojim kaznenim prstorom, gde je uzeo loptu Depaju i pokrenuo kontru. Onda su Vinisijus i Rodrigo kombinovali, a Alaba je pretrčao 50 metara i u situaciji ‘jedan na jedan’ sa levog boka je posla ‘strelu’ u malu mrežu gola Barselone.

U drugom poluvremenu viđene su dve dobre prilike, po jedna na obe strane. U 73. minutu je Valverde primio centaršut u kaznenom prostoru, ali je nije dobro zahvatio loptu, pa je promašio čitav okvir. U finišu je Aguero bio pu prilici da izjednači, ali je glavom šutirao tik pored stative. I onda, trenutak odluke. Pike je četvrtom minutu nadoknade tražio penal, a kako isti nije dosuđen, Real je razvio kontru, a Lukas Vaskez pogodio za pobedu. Na 15 sekundi do kraja, Aguero je iskoristio kiks Alabe i postigao gol, ali je tada već bilo preksano…

Nakon ovog kola, Real Madrid ide na čelo tabele sa 20 bodova, koliko uz Lošiji učinak imaju Sevilja, koja je danas savladala Levante i Real Sosijedad, koji kasnije igra svoju utakmicu. Barselona ima 15 bodova i na osmom je mestu na tabeli.