0

LUDNICA U FIRENCI: Vlahoviću navijači zviždali, kapiten ‘oteo’penal, a onda je majstorijom iz slobodnjaka zapušio usta svima (VIDEO)

Objavljeno: 24.10.21 u 16:59

Manji incident obeležio je pobedu Fiorentine nad Kaljarijem u devetom kolu Serije A – 3:0.

Naime, najbolji strelac Viole Dušan Vlahović, zadužen je za penale u ovom timu, ali mu sada Kristijan Biragi nije dozvolio da preuzme odogovnost i izvede najstrožu kaznu. Vlahović je nakon penala koji je dosuđen u 21. minutu krenuo po loptu, kako bi se spremio za izvođenje, ali je istu uzeo Biragi, namestio je na ‘kreč’ i nije želeo da odustane od namere da on šutira. Nastala je tada gužva oko lopte, a saigrači su sklonili Vlahovića. Deluje da je Biragi rekao da je ‘ima osećaj’ i tu nije pogrešio jer je snažnim uidarcem zatresao mrežu.

Nije se dugo čekalo na novi gol, do kraja prvog poluvremena Gonzales je bio strelac, a onda, na startu drugog dela, novi gol. Naime, imala je Viola slobodan udarac na 20-ak metara od gola, Vlahović je namestio loptu i sjajnim udarcem prebacio živi zid i zatresao mrežu. Inače, Vlahović je izviždan od strane navijača, jer nedavno nije želeo da produži ugovor.

U istom terminu su još trojica srpskih igrača bila na terenu, ali su dvojica slavila. Naime, Verona, za koju nastupakju Ivan Ilić i Darko Lazović deklasirala je Lacio Sergeja Milinkovića Savića sa 4:1. Za tim koji je dolaskom preporodio Igor Tudor, blistao je Đovani Simeone, sin Dijega Simeonea, koji je ostavio trag u nebesko-plavom dresu krajem prošlog i početkom ovog veka.

Argentinski napadač je bio strelac sva četiri gola na ‘Bentegodiju’, pogađao je u 30, 36, 62. i 92. minutu, nadu Laciju kratko je bio vratio Ćiro Imobile kada je početkom drugog poluvremena smanjio na 2:1.