0

BUNDESLIGA: Tinejdžer spasio Štutgart, Bohum ‘rutinski’ završio posao u Franfurtu – Kostić igrao svih 90 minuta!

Objavljeno: 24.10.21 u 22:35

Fudbaleri Bohuma osvojili su nova tri boda, pošto su na svom terenu pobedili Ajntraht rezultatom 2:0.

Bohum je na ovaj način stigao do druge uzastopne pobede u Bundesligi. Domaći su poveli već u trećem minutu preko Dani Bluma. Nekoliko trenutaka kasnije, Ajntraht je mogao da izjednači, kada je dosuđen penal za tim iz Frankfuta.

Odgovrnost je preuzeo Gonsalo Pasiensija, ali Manuel Rajman je bez većih problema odbranio njegov udarac sa bele tačke. Imao je Bohum u nastavku nekoliko odličnih šansi, a konačan rezultat je postavio Sebastijan Polter, u drugom minutu sudijske nadokande.

Vredi pomenuti da je srpski reprezentativac Filip Kostić svih 90 minuta proveo na terenu. Bohum je trenutno 14. na tabeli sa 10 osvojenih bodova, dok je Ajntraht na 15. mestu sa osam bodova.

Fudbaleri Uniona iz Berlina i Štutgarta odigrali su nerešen meč, pošto je rezultat bio 1:1. Taivo Avonji je svoj tim doveo u prednost u 31. minutu utakmice, dok je izjednačujući pogodak postigao 18-godišnji Vahid Fagir u trećem minutu sudijske nadoknade.

Na taj način prekinut je niz od tri pobede Uniona, koji je sada na petom mestu sa 16 bodova.