Nemanja Nikolic (L) and Danilo Pantic Fudbal-Super League Season 2021/2022 FK Partizan v Spartak Beograd, 26.09.2021. foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

NIKOLIĆ NAPOKON „PRORADIO“: Metalac mora da reši problem u napadu!

Objavljeno: 23.10.21 u 19:20

Spartak je pred domaćom publikom uspeo da savlada Metalac rezultatom 2:0

Utakmica je počela burno, jer je već u 12. minutu glavni sudija Marković pokazao na belu tačku. Tufegdžić je namestio loptu, ali nije uspeo da pogodi ni okvir gola. Utakmica se igrala u potpuno laganom ritmu i uzbuđenja nije bilo do 31. minuta kada je Nemanja Nikolić postigao prvi gol na meču. Tako je prvo poluvreme završeno rezultatom 1:0.

Slična slika viđena je i u nastavku igre. Tačku na meč stavio je Nikolić već u 64. Ono što najviše treba da zabrinjava stručni štab Metalca jeste neefikasnost napadača. Pravi primer za to je i ova utakmica. Uspeli su da upute svega četiri šuta, ali ni jedan nije išao u okvir gola.

Spartak narednu utakmicu igra u Kupu Srbije protiv Dubočice. Izuzetno težak posao čeka Metalac jer u narednom kolu gostuju lideru tabele – Partizanu.