0

PROBLEMI U LJUTICE BOGDANA: Jedan od heroja Zvezdinog uspeha nezadovoljan! ‘Nije mi jasno zašto ne igram!?’

Objavljeno: 18.10.21 u 09:50

Srećan je bio zbog pobede, ali i relativno zabrinut zbog svog statusa u klubu!

Crvena zvezda je deklasirala ekipu Kolubare u Lazarevcu, savladavši ih 1:7. Prvotimac tima sa ‘Marakane’Aleksa Vukanović bio je zadovoljan!

‘Poveli smo na vreme, što je jako bitno u svakoj utakmici. Na kraju smo ubedljivo slavili u za nas lepom meču. Naravno da je mnogo lakše kad se golovi postižu na vreme, čim ne bude tako protivnici znaju da se povuku nazad i teško je postići gol. Nismo se nadali da ćemo do odmora postići šest golova. Drago mi je da smo ostvarili jedan od istorijskih trijumfa.’

U razgovoru za Žurnal.rs Aleksa se prisetio još jedne ubedljive pobede u svojoj karijeri.

‘Bilo je je po 10,12 golova na utakmici, ali u mlađim kategorijama. Dok sam igrao za Napredak pobedili smo Mladost iz Lučana 5:2 ili 6:2. Zaista se retko dešava da neko za poluvreme postigne pet golova, a kamoli šest u seniorskom fudbalu.’

Zadovoljan je šansom koju je dobio, ali ne i minutažom.

‘Drago mi je da sam bar ušao, jer dugo nisam igrao i ne znam iz kog razloga. Pošteno treniram, što mi je najbitnije. Ugovor sa Zvezdom mi ističe na zimu. Po završetku jeseni biću spreman da tražim drugi klub. Posle utakmice u Lazarevcu svi su bili zadovoljni mojom igrom, to mi je nešto najlepše što mi se desilo u poslednje vreme.’ – rekao je Vukanović i dodao:

‘Zaslužio sam da više igram. Poštujem odluku trenera. Igrač treba da ispunjava zadatke, kad god ga dobijem pružiću maksimum. Nije mi strana promena pozicija, obično sam imao nedelju dana da se spremim za drugačiju ulogu u timu. Nisam nikad imao toliki razmak između dve utakmice. „Namestio“ sam glavu da je tako, iz ove kože ne mogu. Čak nisam ni ovoliko pauzirao zbog povrede.’

Za sam kraj Aleksa je rekao:

‘Nikad se nisam predavao, neću ni sad. Nadam se većem broju minuta u narednim kolima.’