Evroliga

Marko Guduric Euroleague, Evroliga, Kosarka, Basketball, Crvena Zvezda Red Star - Fenerbahce, Beograd, Srbija, Belgrade, Serbia on Jan. 7, 2021. 7.1.2021. photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

FENER „PREGAZIO“ UNIKS: Prekinut niz od dva poraza!

Objavljeno: 14.10.21 u 22:37

Đorđevićev tim uspeo da prekine niz loših rezultata pobedom nad Uniksom rezultatom 80:41.

Fenerbahče je imao imperativ pobede na domaćem terenu protiv tima iz Kazanja i sada se nalaze u gornjem delu tabele.

Dominacija turskog tima počela je od samog starta utakmice, gde su na kraju prve četvrtine imali prednost 21:8. Uniks se malo popravio u drugoj četvrtini, ali nedovoljno da može ugroziti prednost domaćina. Fener je u poslednjoj četvrtini igrao sasvim opušteno jer je u trećoj uspeo da obezbedi pobedu.

Poražavajući podatak za Uniks jeste to što im je najefikasniji bio Kanan sa 10 ubačenih poena. U Fenerbahčeu najefikasniji bio Šejok sa 17 poena, 4 skoka i 5 asistencija, a pretili su ga Buker sa 16 i de Kolo sa 13 poena.

Naredni meč istanbulskog predstavnika biće protiv Real Madrida, Uniks će imati za protivnika Anadolu Efes.