0
Evroliga

DELIJE SU SE VRATILE U ARENU: Tvrda utakmica u Beogradu, Zvezda vodi na poluvremenu – očekuje nas velika borba! (FOTO)

Objavljeno: 13.10.21 u 19:50

Ovo su svi čekali.

Košarkaši Crvene zvezde trenutno igraju utakmicu 3. kola Evrolige protiv Žalgirisa. Crveno-beli vode na poluvremenu rezultatom 29:27, a predvodi ih plejmejker Nejt Volters sa 9 poena.

Izabranici Dejana Radonjića odlično su započeli utakmicu trojkom Dejana Davidovca. Dobra odbrana i pametna rešenja u napadu, donela su regionalnom šampionu vođstvo od 11:5, a potom i 13:7. Ipak, usledila je nešto slabija realizacija u nastavku i serija Žalgirisa pa je nakon prvih 10 minuta na semaforu pisalo 13:14.

Posle Mitrovićevih i Ivanovićevih poena za 17:14, novi trener Žalgirisa i nekadašnji jugoslovenski reprezentativac Jurij Zdovc zatražio je tajmaut. Crveno-beli su nastavili sa izvanrednom odbranom, ali je realizacija ponovo izostala, pa se na poluvreme otišlo sa prednošću crveno-belih 29:27.

ZVEZDA: Volters 9 poena, 4 skoka i 3 asistencije

ŽALGIRIS: Nebo 10 poena i 7 skokova