Partizan v SC Derby-Aba League Season 2021-2022 Beograd, 09.10.2021 foto: Dragan Stjepanovic/Starsport.rs ©

CRNO-BELI ‘RAZBILI’ STUDENTSKI CENTAR: Odlično izdanje i treći trijumf Partizana! (FOTO)

Objavljeno: 09.10.21 u 21:18

Danas su odigrane dve utakmice 3. kola ABA lige.

Partizan je u prestonici Srbije ugostio Studentski Centar. Utakmica trećeg kola najkvalitetnijeg
košarkaškog takmičenja u regionu, završena je ubedljivom pobedom domaćina, rezultatom 79:57.

Crno-beli su bili bolji od samog starta. Izabranici Željka Obradovića su veliku prednost stekli
već nakon 10 minuta igre. Prva deonica je završena rezultatom 20:9. Partizan je u nastavku meča
postepeno povećavao prednost. Gosti iz Crne Gore su na momente izgledali dobro na terenu, ali Partizan je prilično lako opravdao ulogu velikog favorita.

Partizan v SC Derby-Aba League Season 2021-2022
Beograd, 09.10.2021

Najefikasniji igrač u redovima pobedničke ekipe bio je Alen Smailagić. Nekadašnji centar Golden Stejt Voriorsa je utakmicu završio sa učinkom od 13 postignutih poena i pet uhvaćenih lopti. Istakao se i Kevin Panter. Američki bek je postigao 12 poena, a na to je dodao pet skokova i četiri uspešna dodavanja. Uroš Trifunović je takođe zabeležio dvocifren poenterski učinak. Mladi košarkaš je dodao 10 poena, uz dva skoka i dve asistencije.

U sastavu gostujućeg tima, tri igrača su postigla po 10 poena. U pitanju su Kenan Kamenjaš ( koji je ostvario dabl-dabl učinak, 10 skokova), Vasilije Bacović i Kajl Vinales.

Partizan se nakon tri odigrana kola nalazi na 1. poziciji, koju deli sa Cibonom iz Zagreba. Izabranici Vladimira Jovanovića, imaju identičan učinak kao i Partizan, u dosadašnjem delu takmičenja. Crno-beli imaju i utakmicu više u odnosu na Crvenu zvezdu i Cedevita Olimpiju, ekipe koju su ostvarile trijumfe na obe odigrane utakmice.

Studentski Centar zauzima 6. mesto u ovom trenutku. Ekipa iz Podgorice je zabeležila jedan trijumf i dva poraza.