Fudbal-Champions League-Third qualifying round-1st leg-Season 2021/2022-Crvena Zvezda v Sheriff (Moldavia) Beograd, 02.08.2021. foto: Starsport.rs ©

ŠERIF HARA EVROPOM, PAO JE REAL U SRED MADRIDA: PSŽ bolji od Mančester sitija u derbiju kola! (VIDEO)

Objavljeno: 28.09.21 u 22:59

Ovo niko nije očekivao.

Fudbaleri Šerifa su postali prava evropska senzacija i nakon dva kola u Grupi D Lige šampiona zauzimaju prvo mesto sa maksimalnim učinkom. Oni su na gostovanju Realu u Madridu šokirali ceo svet, slavili su sa 1:2 i u Moldaviju nose sva 3 boda.

Jahšibaev je bio taj koji je u 25. minutu uticao na nastane muk na stadionu Santijago Bernabeu. Potom su domaći u 65. minutu izjednačili sa bele tačke, a strelac je bio Karim Benzema. Šerif je svoju šansu tražio i senke, pa su ponovo zatresli mrežu domaćih, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Ipak, u 90. minutu videli smo bombu Sebastijana Tila, koja Šerifu donosi zaista ogromnu pobedu.

Na drugoj strani, utakmica od koje su mnogi očekivali najviše u ovom kolu, donekle je opravdala očekivanja derbija. PSŽ je savladao Mančester siti sa 2:0, golovima Geja u 8. i Mesija u 74. minutu. Gosti su u ovom susretu imali svoje šanse, ali nisu uspeli da ih iskoriste.