0

Fudbal Linglong Super League Season 2020-2021 FK Novi Pazar vs FK Radnicki Nis Almir Aganspahic Novi Pazar City Stadium 17.02.2021. foto: Irfan Licina/Starsportphoto ©

SUPERLIGA SRBIJE: Novi kiks Nišlija, Pazarci slavili posle preokreta!

Objavljeno: 17.09.21 u 18:08

U sklopu devetog kola Superlige Srbije, Novi Pazar je na svom terenu savladao niški Radnički sa 2:1 (1:1).

Pazarci su bili konkretniji tim, imali su incijativu i na kraju su timu iz grada na Nišavi naneli četvrti poraz u prvenstvu. Ipak, gosti u stigli prvi do prednosti, u 18. minutu i to sa bele tačke. Siguran izvođač penala bio je Miljan Škrbić.

Primljeni gol nije uneo nervozu u igru ekipe Kenana Kolašinca, koja je nastavila da pritiska. I to im se isplatilo u 38. minutu, kada im je Luka Ratković doneo izjednačenje za 1:1 do kraja poluvremena. Imali su gosti u drugom poluvremenu šanse, ali, kako ih nisu iskoristili, stigla je kazna. U 78. minutu je Almir Aganspahić pronašao put do mreže i doneo preokret.

Nakon ovog kola, Novi Pazar je na 13. mestu na tabeli sa sedam bodova, dok je Radnički dva mesta iznad, sa isto toliko bodova više.