0

DORTMUND LAKO PROTIV BEŠIKTAŠA: Belingem ispisao istoriju! (VIDEO)

Objavljeno: 15.09.21 u 22:07

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Bešiktaš na gostovanju 2:1 (2:0), u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Rutinska pobeda Borusije Dortmund u prvom kolu Lige šampiona.

“Milioneri” su savladali Bešiktaš u Istanbulu, ali rezultat ne oslikava dominaciju nemačkog kluba na Vodafon areni.

Džud Belingem je ispisao istoriju Lige šampiona, pošto je postao najmlađi igrač u istoriji takmičenja koji je na dva vezana meča uspeo da postigne gol i tako je prestigao Kilijana Mbapea kome je to pošlo sa 18 dana i 85 dana. Supertalentovanom Engelzu je to pošlo za rukom sa sedam dana manje.

On je zatresao mrežu u 20. minutu, dok je Erling Haland nastavio da trese mreže i duplirao je prednost u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Statističari su izvukli nestvaran podatak da je Halandu večerašnji pogodak bio 100. na poslednjih 96 mečeva.

Bešiktaš je postigao počasni gol u poslednjim trenucima meča.