0

SUPERLIGA SRBIJE: Radnički slavio posle dužeg vremena, Kolubara ubedljiva protiv Novog Pazara!

Objavljeno: 12.09.21 u 18:58

Odigrane su još dve utakmice osmog kola Superlige Srbije, a po tri boda su osvojili Radnički iz Niša, koji je sa 1:0 pobedio Voždovac i Kolubara koja je nadigrala Novi Pazar – 1:0.

Posle skoro mesec i po dana, Radnički je prvi put slavio u domaćem prvenstu. Zmajevi su ‘Čair’ napustili praznih džepova, a prelomni trenutak utakmice bio je 42. minut. Tada je Nikola Aksentijević sjajno centrirao, a Miljan Škrbić doneo prednost domaćem sastavu. Na kraju se ispostavilo da je taj gol bio vredan trek druge pobede Radničkog ove sezone.

Do kraja utakmice je Radnički strpljivo čuvao prednost, ali ni gosti nisu bili previše opasni, a za 90 minuta fudbala na jugu Srbije uspeli su da upute svega jedan udarac u okvir gola.

Nikola Aksentijevic
Fudbal-Super League Season 2021/2022
FK Cukaricki v Radnicki Nis
Beograd, 15.08.2021.

Za razliku od Niša, u Lazarevcu je bilo i te kako uzbudljivo. Kolubara je posle svega šest minuta fudbala na svom terenu stigla do vođstva preko Uroša Đuranovića. Do kraja poluvremena se rezultat nije menjao, da bi u 50. minutu Bogdan Mladenović pronašao put do mreže i tonakon dodavanja Đokovića.

Imali su domaći još nekoliko dobrih prilika, Đenić je pogodio stativu, ali je posle nekoliko promašaja stigla kazna u vidu gola. Međutim, isti je poništen zbog ofsajda. Do kraja, Kolubara je stigla do još jednog gola, Đenić je sada bio sigurniji, a Ostojić je matiran po treći put na utakmici.