0
Odbojka

POSLE VELIKE DRAME SRBIJA JE U ČETVRTFINALU: Turska pala nakon pet setova!

Objavljeno: 12.09.21 u 23:52

Odbojkaši Srbije savladali su Tursku 3-2 (25:18, 22:25, 22:25, 25:23, 15:12) i plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Naši momci u četvrtfinalu igraju sa Holandijom koja je bila bolja od Portugalije. Taj meč igra se u utorak.

Odbojkaši Srbije igrali su na ovom meču pojačani kapitenom Petrićem, koji je propustio veći deo grupne faze zbog manje povrede.

Prava drama viđena je u ovom meču. Srbija je lako dobila prvi set, a onda je vodila u drugom i trećem, ali je na čudan način izgubila oba seta.

Turska je preokrenula boljim blokom i servisom.

Četvrti je bio takođe neizvestan, ali su naši momci uspeli da steknu krucijalnu prednost 24:20 i da izdrže napade i izjednače na 2:2.

Peti odlučujući set odlučio je pobednika, Srbija je bolje krenula imala 8:5, 11:8, ali su Turci prišli na 13:12, a onda su naši odigrali odličnu odbranu i sa dva poena priveli meč kraju.