0

ITALIJANI I NEMCI ‘RAZBILI’ PROTIVNIKE: Pogodak Kejna nedovoljan za trijumf Engleske! (VIDEO)

Objavljeno: 09.09.21 u 00:08

Bilo je uzbudljivo na terenima širom Evrope!

U sredu je u Evropi odigrano 12 kvalifikacionih utakmica za odlazak na Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru. Bilo je uzbudljivo na terenima širom Evrope!

Aktuelni šampion Evrope je na ‘Mapei‘ stadionu savladao Litvaniju rezultatom 5:0. Italija je nastavila sa fenomenalnim partijama. Izabranici selektora Manćinija nisu poraženi od septembra 2018. godine.

Domaća ekipa je do prednosti stigla u 11. minutu meča. Mladi Mojze Ken je zatresao mrežu Litvanije na sjajan način. Ubrzo se nastavila dominacija Italijana. Samo tri minuta kasnije Edgaras Utkus je savladao golmana svoje ekipe i duplirao je prednost domaćina.

Nisu Litvanci prežalili ni ova dva pogotka, a već je usledio treći. Igrao se 24. minut kada se mladi Raspadori upisao u listu strelaca.

Pola sata za pamćenje krunisao je drugim pogotkom napadač Evertona, Mojze Ken.

Konačan rezultat postavljen je u 54. minutu kada je Đovani Di Lorenco savladao Ernestasa Setkusa.

Nemačka reprezentacija je nastavila da pruža fenomenalne partije! Izabranici Hansija Flika su savladali Island rezultatom 0:4. Nemci su na prethodne tri utakmice postigli čak 12 pogodaka, a njihova mreža je ostala mirna.

Pogotke za pobednički tim su postigli Gnabri, Ridiger, Sane i Verner.

Poljska je u Varšavi ugostila Englesku. Gosti su od samog starta meča kontrolisali posed lopte, ali viđena je velika borba u glavnom gradu Poljske i obe ekipe su imale svoje šanse da osvoje ‘ceo plen’.

Gostujuća ekipa je stigla do prednosti u 72. minutu. Golgeter Totenhema Hari Kejn je zatresao mrežu domaćina.

Nije se predao sastav Poljske i upornost se isplatila. Igrao se drugi minut sudijske nadokande, kada je asistenciju Roberta Levandovskog u gol ‘pretvorio’ Damian Šimanski.

Jermenija – Lihtenštajn 1:1

Albanija – San Marino 5:0

Belorusija – Belgija 0:1

Grčka – Švedska 2:1

tzv. Kosovo – Španija 0:2

Mađarska – Andora 2:1

Severna Makedonija – Rumunija 0:0

Severna Irska – Švajcarska 0:0