0
Odbojka

Evropsko Prvenstvo u odbojci za zene Eurovolley 2021-CetvrtfinaleQuarter Final match between Serbia and France Beograd, 01.09.2021. foto: Predrag Milosavljevic/Starsport.rs ©

ODBOJKAŠICE U POLUFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA: Pala je Francuska, za finale protiv Turske!

Objavljeno: 01.09.21 u 21:53

Na vreme smo se probudili.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva bila bolja od selekcije Francuske sa 3:1 (22:25, 25:18, 25:07, 25:20). Naše odbojkašice su se nakon zaostatka posle prvog seta probudile i potpuno preuzele inicijativu u igri.

Evropsko Prvenstvo u odbojci za zene Eurovolley 2021-CetvrtfinaleQuarter Final match between Serbia and France
Beograd, 01.09.2021.

Izabranice Zorana Terzića su na kraju drugog seta napravile seriju 6:0 kojom su izjednačile rezultat. Neverovatna igra nastavila se i u trećem, naše odbojkašice su povele sa 7:0, fantastičnim servisima Maje Ognjenović. Deluje da smo održali pravi čas odbojke Francuskinjama, u jednom trenutku smo imali prednost od 16:3, da bi se set završio rezultatom 25:7.

Naše odbojkašice su i u četvrtom setu bile nezaustavljive. potpuno su se razigrale i povele sa 12:5. Odlična je bila Tijana Bošković, a sjajan blok zabeležila je i Nina Popović za 19:8. Na samom kraju seta, priliku su dobile odbojkašice sa manjom minutažom, Francuska je pripretila, pa je selektor vratio prvu postavu. Srbija će se u borbi za finale sastati sa selekcijom Turske koja je savladala Poljsku sa 3:0.