0
olimpijske igre

VATERPOLISTI UBEDLJIVI PROTIV ITALIJANA: Protiv Španije za finale!

Objavljeno: 04.08.21 u 12:36

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Italiju u četvrtfinalu Olimpijskih igara rezultatom 10:6.

Na početku utakmice bilo je nerešeno, ali onda pri rezultatu 2:2 naši vaterpolisti prave niz od 3:0 i završavaju prvi period igre vođstvom 5:2.

Gde su stali u prvoj četvrtini, Delfini su nastavili u drugoj, povećali su prednost na 7:2, Italijani su uspeli da postignu samo jedan gol da bi se poluvreme završilo u korist naše reprezentacije 9:3.

Treća i četvrta četvrtina su bile rutinsko obavljanje posla. U trećem delu meča naši vaterpolisti nisu postigli ni jedan gol, ali su zato primili jedan. Poslednja četvrtina je opet pripala aktuelnim šampionima sveta 2:1, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi prednost naših vaterpolista.

Pobedom nad Italijanima zakazali smo susret sa Španijom u borbi za finale Olimpijskih igara u Tokiju. Meč polufinala odigraće se 06. 08.