0
olimpijske igre

Dusan Mandic Srbija - Francuska, vaterpolo turnir, 6.7.2021. foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

NOVA POBEDA „DELFINA“: Srbija demolirala Australiju u prvom poluvremenu, pa mirno privela meč kraju!

Objavljeno: 29.07.21 u 14:26

Sjajna partija srpskih vaterpolista.

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je u trećem kolu grupe B na olimpijskom turniru Australiju 14:8 u tako zabeležila drugi trijumf. Oni su tako znatno popravili utisak nakon uvodnog poraza protiv Španije, i drugom pobedom u nizu ušli u bolju poziciju pred mečeve sa Crnom Gorom i Hrvatskom.

„Delfini“ su posle samo osam minuta vodili sa 6:0, a na poluvremenu je rezultat bio 10:1 za našu selekciju. U drugom poluvremenu su se malo opustili jer je pitanje pobednika već bilo rešeno te su australijanci do kraja meča smanjili razliku.

Australija je u prošlom meču savladala Hrvatsku, a taj podatak govori o kakvoj ekipi se radi. Dušan Mandiće je postigao četiri gola iz pet šuteva i bio je najefikasniji na susretu.