0
olimpijske igre

OBORIO JE DRŽAVNI REKORD ALI MU JE ZA FINALE FALILO 13 STOTINKI: Sjajno izdanje srpskog plivača!

Objavljeno: 28.07.21 u 09:14

Malo je falilo.

Srpski plivač Andrej Barna nije uspeo da se plasira u finale Olimpijskih igara u kategoriji na 100 metara slobodno. Iako je uspeo da obori rekord Milorada Čavića, koji je ujedno bio i državni, to nije bilo dovoljno za borbu za medalju.

Barna je polufinalnu trku završio sa vremenom 47.94 i u ukupnom plasmanu je bio 9. Takmičar koji je zauzeo 8. poziciju, imao je samo za 13 stotinki bolje vreme od srpskog plivača, ali je i ovo veliki uspeh za 23-godišnjeg Srbina.

Prethodni rekord na 100 metara slobodno držao je Milorad Čavić, osvajač srebrne medalje na Olimpijskim igrama 2008. godine. On je trku završio za 48.15, što je za 21 sekundu lošije od novog rekorda. Podsećamo, Andrej Barna je pre 3 dana u štafeti zajedno sa Velimirom Stjepanovićem, Urošem Nikolićem i Nikolom Aćinom takođe oborio državni rekord.