0

BAČKA TOPOLA FURIOZNA U GORNJEM MILANOVCU: Dve utakmice – dve pobede!

Objavljeno: 25.07.21 u 20:50

Metalac pretpreo ubedljiv poraz pred domaćim navijačima.

Posle remija protiv Radnika iz Surdulice, Metalac je ugostio ekipu TSC iz Bačke Topole nadajući se svojoj prvoj pobedi u novoj sezoni. TSC je svoju sezonu startovao pobedom nad Novim Pazarom.

Počelo je dobro po domaćina, Cvetković je doneo vođstvo svom timu u 14. minutu igre. Prednost Metalca nije trajala dugo jer je u 17. minutu izjednačujući gol postigao Tomanović. Potpuni preokret TSC-u doneo je Banjac u 20. minutu igre. Metalac je stvorio više prilika i imao više šuteva prema golu Filipovića, ali svoje prilike nisu uspeli da realizuju. Poluvreme se završilo rezultatom 1:2.

Drugo poluvreme Metalac je nastavio da napada, stvarali su šanse. Na početku poluvremena dva brza gola za TSC postigao je Djuro Zec u 51. i 53. minutu, te tako obezbedio ubedljivu prednost. Upornost domaćina isplatila se pomalo kasno jer su do gola došli u 91. minutu igre, a strelac je bio Stojić.

Utakmica je završena rezultatom 2:4 u korist gostiju. Ovom pobedom Bačka Topola se trenutno nalazi na prvom mestu. Metalac narednu utakmicu ide u goste Čukaričkom, dok će TSC Bačka Topola ugostiti Kolubaru iz Lazarevca.

SUPER LIGA SRBIJE – 2. KOLO

Crvena zvezda – Mladost 1:0 (1:0)

(Ivanić 45)

Radnički Niš – Napredak 4:2 (1:2)

(Mitrović 13, Vujadinović 56, Škrbić 61, Kasalica 75 – Kocić 2, Marjanović 32 penal)

Voždovac – Proleter 2:1 (1:0)