MEKSIKO IZNENADIO FRANCUZE: Ubedljiva pobeda na početku OI!

Objavljeno: 22.07.21 u 12:34

Meksiko je ubedljivo savladao Francusku rezultatom 4:1.

Olimpijske igre su za jedne počele fantastično, dok za druge pogubno. Posle prvog poluvremena bez golova igrači reprezentacije Meksika potrudili su se da nadoknade sve u drugom poluvremenu.

Posle samo dve minute igranja u drugom poluvremenu Meksikanci dolaze u prednost, a gol je postigao Vega posle odličnog centaršuta Laineza. Dok su Francuzi pokušavali d ase oporave od prvog gola, fudbaleri Meksika su u 55. minutu zabili drugi. Strelac je bio Kordova kome je fantastičnu loptu poslao Karlos Rodrigez.

Selektor Francuske je sve karte bacio u napad i to je urodilo plodom. Adre-Pjer Žinjak je bio strelac sa bele tačke u 69. minutu. Francuzi su nastavili da napadaju, a Meksinacki da se brane i tako je bilo sve do 80. minuta kada je Antuna posle prodora po desnoj strani ušao u kazneni prostor, pronašao prostor za šut i pogodio za 3:1.Konačni rezultat postavio je Aguir u 91. minutu sjajnim šutom sa ivice peterca.

Francuska narednu utakmicu igra protiv selekcije Južne Afrike, Meksiko igra sa domaćom selekcijom Japana.