0

LEGENDARNI GOLMAN PONOVO OBUKAO DRES KLUBA U KOME JE OSTVARIO PRVE USPEHE: Bufon debitovao za Parmu nakon 20 godina!

Objavljeno: 22.07.21 u 11:58

Mnogi fudbalski znalci smatraju da je Đanluiđi najbolji čuvar mreže u istoriji ovog sporta!

Klubovi širom Evrope se pripremaju za start sezone. Ekipa Parme je odigrala prijateljski meč u kome je poražena od Bohuma rezultatom 1:0.

Poraz kluba iz Italije nije bio u prvom planu. Za ekipu koju sa klupe predvodi trener Enco Mareska, nakon 20 godina debitovao je čuveni Đanluiđi Bufon.

Legendarni golman se iz redova Juventusa vratio na mesto početnih uspeha u svojoj bogatoj karijeri. Bufon ima 43 godine, a branio je samo u prvom delu igre.  Nakon uvodnih 45 minuta, nije bilo promene na semaforu.

Nemačka ekipa je do trijumfa stigla pogotkom u nastavku igre, bez obzira na to što je Parma bila kvalitetniji rival. Raman Čibsah je postigao jedini pogodak na meču.

Bufon je nakon utakmice podelio zanimljivu objavu na Tviteru.