0

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: PSV deklasirao Galatasaraj, Olimpijakos se provukao!

Objavljeno: 21.07.21 u 23:56

Odigrani su svi prvi mečevi 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dobar deo posla ka daljem plasmanu odradio je PSV, koji je deklasirao Galatasaraj sa 5:1 i sada je turskom klubu potrebno pravo čudo, da ne bi ispao. Zahavi i Gece imali su svoj šou na koji igrači Galtasaraja nisu imali odgovor. Zahavi je dva puta pogodio u prvom poluvremenu, da bi Klinc pred odlazak na odmor smanjio rezultat. U drugom je precizan dva puta bio Gece, dok je Zahavi kompletirao het-trik.

Pobedu je slavio i Olimpijakos, koji se na iglene uši provukao protiv Nefčija, te je slavio s 1:0. Medi Kamara je bio strelac jedinog gola za Atinjane, u 29. minutu, da bi u 43. zaradio crveni karton. Ipak, gosti nisu iskoristili brojčanu prednost, već su u 63. minutu i oni ostali s 10 igrača, jer je isključen Mert Čelik.

U preostalim mečevima koji su odigrani danas, pobede, su ostvarili Malme, protiv Helsinkija (1:0) i Legija protiv Flore (2:1), dok su bez pobednika, ali i golova okončani dueli Mura – Ludogorec i Slovan – Jang Bojs.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA – 2. kolo (prve utakmice)