0

GOTOVO JE PRVO POLUFINALE EVROPSKOG PRVENSTVA: Italija slavila nakon jedanaesteraca!

Objavljeno: 06.07.21 u 23:47

Bio je to sjajan meč.

Fudbalska reprezentacija Italije je u polufinalu EP savladala selekciju Španije nakon jedanaesteraca. Rezultat u regularnom delu je bio 1:1, dok je u penal seriji bilo 4:2 u korist Manćinijeve ekipe.

Od samog starta meča, mogli smo videti agresivnost Španaca, koja je na početku ovog prvenstva definitivno izostala. Italijani su očigledno prepustili inicijativu protivniku, pa svoju šansu vrebaju iz kontranapada. Prvo poluvreme proteklo je bez golova, najbolju šansu imao je Dani Olmo u 25. minutu, ali je Donaruma bio siguran.

Mrežu protivnika prvi su zatresli Italijani u 60. minutu. Federiko Kijeza se nakon jedne ničije lopte sjajno snašao, pa je uputio udarac za koji Unaj Simon nije imao odgovor. Pogodak možete pogledati OVDE!

Iako je Španija dominirala tokom celog susreta, samo jedna neoprezna situacija dovela ih je do zaostatka. Ipak, izabranici Luisa Enrikea su nastavili u istom ritmu, pa je nagrada stigla u 80. minutu. Strelac je bio Alvaro Morata, za pravi delirijum među španskim navijačima. Gol možete pogledati OVDE!

PENALI:

Italija: Lokateli promašaj, Peloti pogodak, Bonući pogodak, Bernarderski pogodak, Žoržinjo pogodak

Španija: Olmo promašaj, Moreno pogodak, Alkantara pogodak, Morata promašaj