0

EVROPSKO PRVENSTVO DOBILO NOVOG NAJMLAĐEG FUDBALERA: Rekord je srušen drugi put u samo nekoliko dana!

Objavljeno: 19.06.21 u 23:58

Ispisuje se istorija.

Fudbalska reprezentacija Poljske, remizirala je sa Španijom u svom drugom nastupu na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu. Rezultat je bio 1:1, a utakmicu je obeležio i jedan detalj koji je mnogima promakao.

Kacper Kozlovski je postao najmlađi fudbaler ikada koji je zabeležio nastup na EP. On je ušao u igru u 55. minutu umesto Mateusa Kliča koga je selektor zbog žutog kartona u prvom poluvremeno hteo da odmori.

Ovaj rekord pre samo 6 dana postavio je mladi Englez Džud Belingem. Ipak, Kozlovski je sa 17 godina i 246 dana sada prvi na ovoj listi. Mladi Poljak igra na poziciji napadača i nosi dres Pogonj Šćečina.