0

DA LI VEĆ SADA IMAMO NAJBOLJI GOL EVROPSKOG PRVENSTVA: Patrik Šik lobovao golmana Škotske sa pola terena! (VIDEO)

Objavljeno: 14.06.21 u 16:58

Spektakl u Glazgovu.

Fudbalska reprezentacija Češke je savladala selekciju Škotske sa 2:0 u utakmici prvog kola grupe D. Ovom pobedom, Česi su preuzeli prvo mesto od Engleske zbog bolje gol razlike, a utakmicu je obeležio možda i pogodak prvenstva.

Dvostruki strelac za gostujuću selekciju bio je Patrik Šik. Vođstvo Češkoj prvo je doneo u 42. minutu, da bi samo 10 minuta kasnije očarao sve ljubitelje fudbala. Delovalo je da će se loš napad Škotske završiti jednom kontrom Čeha, ali je Šik uočio da je golman domaćih Maršal bio previše daleko od svog gola i odlučio je da ga lobuje.

Fudbaler Bajera iz Leverkuzena, šutirao je čim je prešao na protivničku polovinu i bio je hirurški precizan. Ovom potezu, aplaudirali su i domaći navijači, svesni da su prisustvovali jednoj majstoriji.