0
Košarka

KLS SUPERLIGA: Zvezda nokautirala Megu u majstorici i osvojila treći trofej ove sezone!

Objavljeno: 13.06.21 u 22:20

Košarkaši Crvene zvezde su u trećoj utakmici finalne serije KLS Superlige bili bolji od Mege, koju su savladali s 77:65 (21:24, 23:12, 13:14, 20:15).

Izabranici Dejana Radonjića su tako nakon Kupa Radivoj Korać, gde su u finalu savladali istu ovu ekipu, te ABA lige, stigli do trećeg trofeja u osvoj sezoni, a ukupno 21. u domaćem takmičenju od osnivanja.

Kao i druga utakmica, kad aje Mega bila domaćin i ova je bila neizvesna i uzbudljiva do samog kraja. Posle izjednačenih prvih 15 minuta (23:27) Zvezda je povela na kraju drugog perioda sa (44:36), a u trećoj četvrtini je dodala gas i u jendom momentu imala čak 17 poena prednosti, te je delovalo da je svaka dilema oko pitanja pobednika rešena (57:40), međutim…

Krajem treće četvrtine usledio je veliki pad u igri ekipe Dejana Radonjiča, koja čak četiri minuta nije mogla do koša, što je omogućilo Megi da od 28 do 32. minuta meča serijom 10-0 dodje na 57:50. Od tada pa nadalje igralo se koš za koš, posle trojke Dragana Milosavljevića, Mega je pišla na pet poena (65:60), dok Mega nije imala snage za totalni preokret. Tada prvo Ognjen Dobrić pogađa prvu trojku na ovoj utakmici, a onda i Lenston Hol, čime crveno-beli odlaze na nedostižnih deset poena i stižu do nove titule.

Najefikasniji je igrač na ovom meču je bio Lengston Hol sa 24 poena i četiri asistencije, sa 15 poena ga je pratio Dobrić (9sk, 3as), a 13 je imao Simonović, dok je 10 ubacio Davidovac. Na drugoj strani, Simonović (10sk) i Petrušev (6sk) su ubacili po 15 poena, a 9 je imao Karlo Matković.