ATP

ROLAN GAROS: Nadal posle veliko borbe do polufinala, čeka Novaka ili Beretinija!

Objavljeno: 09.06.21 u 18:43

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

Branilac titule i apsolutni rekorder po broju osvojenih trofeja u Parizu savladao je Dijega Švarcmana posle četiri odigrana seta – 6:3, 4:6, 6:4, 6:0.

Velika borba drugog tenisera sveta i Argentinca trajala je dva sata i 45 minuta. U prvom etu setu Rafa je napravio dva brejka, a Švarcman jedan manje, nakon čega je Španac rutinski odradio posao

U drugom setu je sjajno igrao Švarcman, koji je potpuno nadigrao Španca i uspeo da izjednači rezultat, ali je ostatak duela protekao u znaku dobre igre Španca. Nadal je kontrolisao dešavanja na terenu i došao do nove pobede.

U polufinalu, Španac će igrati sa boljim iz meča Novak ĐokovićMateo Beretini, koji počinje u 20 sati.