in , , ,

POTENCIJALNI RIVALI UOPŠTE NISU NAIVNI: Partizanu, Čuki i Voši neće biti lako da se plasiraju u Ligu konferencija – evo sa kim mogu da se sastanu!

FOTO: FK Partizan

Srbija ove sezone neće imati predstavnika u Ligi Evrope, ali zato u kvalifikacijama za Ligu konferencija učestvovaće čak tri srpska tima.

U pitanju su Partizan, Čukarički i Vojvodina. Bez obzira što je ovo treće fudbalsko takmičenje po kvalitetu, protivnici uopšte nisu laki.

Ono što je dobro po naše klubove, jeste to što sva tri srpska kluba startuju od drugog kola kvalifikacija.

Na spisku potencijalnih klubova nalaze se timovi iz ozbiljnih fudbalskih zemalja, poput Švedske, Norvešku, Grčke, Rumunije…

To su, za početak ekipe koje kao i naši klubovi startuju od drugog kola kvalifikacija:

Servet (Švajcarska), Aris (Grčka), Dinamo Brest (Belorusija), Torpedo Žodino (Belorusija), Dunajska Streda (Slovačka), Stjarnan (Island), Ašdod (Izrael), Valerenga (Norveška), Hamarbi (Švedska), Elfsborg (Švedska), Haken (Švedska), Lokomotiva Plovdiv (Bugarska), Arda (Bugarska), Sepsi (Rumunija), Kešla (Azerbejdžan), Sumgajit (Azerbejdžan), Tobol (Kazahstan), Šahtjor Karagandi (Kazahstan), Ujpešt (Mađarska), Pogon (Poljska), Rakov (Poljska), Panevežis (Litvanija).

Zatim, potencijalni rivali su i oni za koje se očekuje da prethodno prođu prvo kolo kvalifikacija, a među njima se nalaze:

Žilina (Slovačka), KuPS (Finska), FH (Island), Sutjeska (Crna Gora), Santa Koloma (Andora), Partizani (Albanija), Lasi (Albanija), Evropa (Gibraltar), Liepaja (Letonija), Hibernijans (Malta), Levadija (Estonija), Drita (tzv. Kosovo), La Fiorita (San Marino), Tre Pene (San Marino), Puškaš Akademija (Mađarska), Slask Vroclav (Poljska), Škupi (Makedonija), Petrokub (Moldavija), Runavik (Farska Ostrva), Kolerejn (Severna Irska), Široki Brijeg (BiH), Bala taun (Vels).

Mečevi drugog kola kvalifikacija igraće se 22. i 29. jula.

Kada je u pitanju žreb za treće kolo, jedino će Partizan od srpskih klubova biti nosioc koji iako je u boljem položaju, opet može da naleti na nekog vrlo ozbiljnog rivala, poput ruskih Rubina, Sočija, škotskih Aberdina i Hibernijana, turskih Trabzona i Sivaša, hrvatskog Osijeka, AEL-a sa Kipra, Sarajeva, Domžala, Olimpije, ukrajinske Vorskle i Kolosa, danskog AGF-a, rumunske Univerzitatee.

Žreb za plej-of planiran je za 2. avgust, Partizan će opet biti među nosiocima, a od potencijalnih rivala izdvajaju se Union Berlin, Rijeka, bečka Austrija, kiparski Apolon, portugalski Pakoš Fereira i Santa Klara, Molde i Rozenborg iz Norveške, kiparski Apolon, BATE Borisov iz Belorusije, izraelski Hapoel Ber Ševa.

Autor: HotSport

Diskusija

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

Učitavanje

0

50 GODINA OD KADA JE VASOVIĆ PODIGAO TROFEJ KUPA EVROPSKIH ŠAMPIONA: Jubilej Ajaksa na ‘Krovu’ – prisustvovaće i Dušan Tadić!

‘ORLOVI’ NIKAD JAČI: Kokoškov objavio spisak, na njemu NBA asovi i po koje iznenađenje!