0
Košarka

NBA: Jokić ponovo u centru pažnje – srpski as besan kao ris, dobio tehničku pa nasrnuo na sudiju! (VIDEO)

Objavljeno: 09.05.21 u 09:15

Košarkaši Denvera izgubili su u noći između subote i nedelje od ekipe Bruklin Netsa rezultatom 119:125.

Denver je u veoma lošoj formi, od poslednje četiri utakmice izgubili su tri, a ovaj poraz posebno je teško pao srpskom asu Nikoli Jokiću.

Bruklin je do pobedi došao 15 sekundi pre kraja, na podbacivanju lopte pri rezultatu 122:119 Jokić je uspeo da dođe do lopte, a zatim šutirao ka košu.

Nikola je promašio, a od sudije je tražio faul, koji nije dobio.

Srpski reprezentativac je počeo da se unosi u facu sudiji, koji mu je nedugo zatim dodelio tehničku, što je Srbina još više iznerviralo.

Utakmicu je rešio Kevin Durent sa penala, a Jokić se ni tada nije smirio. Sačekao je kraj utakmice kako bi sudijama rekao sve i svašta, a njegovi saigrači imali su pune ruke posla.

Odličnu partiju pružio je Jokić, postigao je čak 29 poena uz 7 skokova i 6 asistencija.

Majkl Porter Džunior je ubacio 28, čak 23 u prvom poluvremenu, 4 trojke u prvoj četvrtini i samo 5 u drugom poluvremenu, dok je Fakundo Kampaco ubacio 19.

Denver je bio bez Morisa, Bartona, Gordona, Nadžija, Dozira, ali i Džamala Mareja.

U redovima Bruklina, 33 poena, 11 skokova i 7 asistencija za Kevina Durenta, 31 je pogodio Kajri Irving koji je proglašen igračem utakmice, dok je 20 poena imao Blejk Grifin.