0

LIL NADOMAK ŠAMPIONSKE TITULE: PSŽ se nada da će glavni konkurent kiksnuti, ostala su samo dva kola!

Objavljeno: 08.05.21 u 11:27

Trogodišnja dominacija Parižana bi mogla da se prekine.

Fudbaleri Lila su u lokalnom derbiju savladali Lans rezultatom 3:0. Ovim trijumfom, Doge su došle na korak do titule, prve nakon 10 godina.

Još jednu neverovatnu utakmicu odigrao je Burak Jilmaz koji je bio dvostruki strelac. Mrežu gostiju prvo je zatresao sa bele tačke u 4. minutu.

Potom je postigao i jedan fantastičan pogodak. Igrao se 40. minut kada je Jilmaz šutnuo sa 30tak metara i tako zabeležio svoj 15. gol u sezoni. Konačan rezultat je postavio Dejvid 30 minuta pred kraj utakmice.

Samo dva kola je ostalo do kraja prvenstva. Lil će prvo odmeriti snage sa Sent Etjenom koji je 12. na tabeli. U poslednjoj rundi, protivnik će im biti trinaestoplasirani Anže. Oni nemaju prava na kiks pošto im PSŽ sada zaostaje 4 boda, ali ima jednu utakmicu manje.