0

SITI NA KORAK OD TITULE! ‘Građani’ čekaju pobedu Liverpula za početak slavlja! (VIDEO)

Objavljeno: 01.05.21 u 15:45

Fudbaleri Mančester sitija vrlo su blizu tituli prvaka u Premijer ligi.

U utakmici 34. kola engleskog prvenstva ‘građani’ su kao gosti na pobedili Kristal Palas sa 2:0.

Izgubi li njihov gradski rival, Mančester junajted u derbiju sa Liverpulom u nedelju, titula će i zvanično biti u rukama izabranika Pepa Gvardiole.

I bez većeg broja startera, koje je španski trener odmarao za revanš meč polufinala Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom, Siti je bio prejak za ekipu Roja Hodžsona.

Sitiju je ovo bila 11. uzastopna pobeda na gostovanju u Premijer ligi, 19. u svim takmičenjima i čini se da seriji nema kraja, a posao u Londonu završio je u drugom poluvremenu.

Kristal Palas se dobro nosio u prvih 45 minuta, imao je čak i par prilika za gol, ali je sve što se tiče Sitija došlo na svoje mesto u nastavku.

U rasponu od 72 sekunde, tačnije u 57. i 59. minutu, postigli su dva gola.

Prvo je iskusni Serhio Aguero zatresao mrežu domaćina, bio je to njegov prvi gol na ovom stadionu, da bi se potom u strelce upisao i Feran Tores.

Gvardiolin tim je imao još šansi do kraja, ali ih nije iskoristio, ipak ritunski su do kraja odradili posao i sačuvali pobedu.

U timu Kristal Palasa od početka meča je bio Luka Milovojević, koji je u 49. minutu zaradio žuti karton.