0
Evroliga

VLADIMIR LUČIĆ HEROJ BAJERNA! Bavarci u dramatičnom finišu izborili majstoricu protiv Armanija (VIDEO)

Objavljeno: 30.04.21 u 23:10

Košarkaši Bajerna su posle velikog preokreta u Minhenu savladali Armani Milano rezultatom 85:82 u četvrtoj utakmici četvrtfinala Evrolige.

Junak utakmice bio je Vladimir Lučić sa pet poena u poslednjih 20 sekundi, od ukupno 12 koliko je postigao srpski reprezentativac.

Na taj način će se igrati i peti odlučujući meč, koji će se održati u Milanu.

Iako je Bajern dobio prvu četvrtinu sa četiri poena razlike, usledila je furiozna druga deonica italijanske ekipe.

Ubacili su 31 poen i na krilima Malkolma Dilejnija došli do +10, što je bila razlika na poluvremenu.

Održavali su prednost i pred poslednjih 10 minuta bilo je +8.

Bajern je zatim odigrao fantastičnu odbranu i uspeo da u završnici preokrene rezultat. Na 23 sekunde Vladimir Lučić na -2 pogađa uz faul i pogađa bacanje, pa je Bajern poveo.

Na osam sekundi do kraja Ševon Šilds pravi faul u napadu i lopta je bila za Bajern. Zatim je Hajns faulirao Lučića, koji pogađa dva bacanja za +3.

Trojku za produžetak promašio je Dilejni i meč je bio gotov.

Najefikasniji u redovima ekipe iz Minhena bili su Boldvin sa 18 i Cipser sa 16 poena.

Kod Armanija istakli su se Dilejni sa 28 i Šilds sa 17 poena.