Evrokup

MONAKO OSVOJIO EVROKUP! Francuski tim nadigrao Uniks! (VIDEO)

Objavljeno: 30.04.21 u 20:45

Košarkaši Monaka osvojili su Evrokup za sezonu 2020/21!

Francuski klub je pobedio Uniks u Kazanju 86:83, i tako slavio sa 2-0 u finalnoj seriji.

Veliki uspeh ekipe Zvezdana Mitrovića, koja će naredne sezone igrati Evroligu, a takođe će i Uniks igrati u elitnom takmičenju.

Monako je u prvoj četvrtini imao +5, ali Uniks dobrom serijom u završnici prve deonice dolazi do preokreta i na prvi mali odmor odlazi sa košem prednosti.

Gledali smo rezultatsku klackalicu u drugoj četvrtini, a onda je Monako napravio seriju od 9:0 i otišao na +6. Ipak, Ruski tim se vratio i na poluvremenu bio je samo poen prednosti za francusku ekipu.

U trećoj četvrtini je Monako konstantno vodio i tu prednost ispustio u poslednjem minutu.

Igrali su odličnu odbranu u poslednjoj četvrtini i vodili su +6 na tri minuta do kraja, ali zatim nisu postigli nijedan poen za dva minuta i Uniks serijom od 10:2 dolazi do preokreta i koša prednosti na 12 sekundi do kraja.

Na šest sekundi do kraja, Monako pogađa trojku i dolazi do titule. Trijumf su overili sa linije za slobodna bacanja.

Do pobede su ih predvodili Grej sa 25 i O’Brajen sa 16 poena.

U ekipi Uniksa istakli su se Braun sa 16 poena i 10 skokova i Tiodor sa 15 poena.

Monako je prvi francuski tim u istoriji koji je osvojio Evrokup.