Košarka

NBA: Dončić uništio Voriorse, nova dobra partija Pokuševskog (VIDEO)

Objavljeno: 28.04.21 u 09:16

Košarkaši Dalasa savladali su Golden Stejt sa 133:103, prošle noći u NBA ligi.

Zvezda utakmice bio je Luka Dončić, koji je oslabljenim Maveriksima doneo 39 poena.

Koliko je Golden Stejt bio očajan u meču sa Dalasom dovoljno pokazuje prvo poluvreme. Tada je bilo čak 62:29 posle 24 minuta igre i Voriorsi su izledali kao da su došli na revijalnu utakmicu protiv Meveriksa. Ovo je inače bio jedan od najvažnijih momenata sezone za bivše šampione jer su imali četiri uzastopna trijumfa kod kuće i trebalo je da naprave niz koji bi ih odveo u plej-of. Ipak meč je završen i pre nego što je počeo.

Golden Stejte je skoro deset minuta u prvoj i drugoj četvrtini bio bez koša, dok je sa druge strane Dalas pogađao i maltene u tim momentima prelomio utakmicu. Luka Dončić je meč završio sa 39 poena uz šut iz igre 15/23. Za Mevse nisu igrali Kristaps Porzingis, Tajrel Teri i Džoš Ričardson. Stef Kari je imao 27 poena za Godlen Stejt, a na terenu je sedam minuta bio i Alen Smailagić koji je ubacio dva poena.

(VIDEO:YouTube/MLG Highlights)

Boston Seltiksi su upisali i treći uzastopni poraz, odnosno četvrti u poslednjih pet utakmica, a ovoga puta su u ‘TD Gardenu’ izgubili od Oklahoma Siti Tandera.

U Oklahomi je odličan meč pružio i mladi srpski košarkaš, Aleksej Pokuševski, koji je meč završio sa 12 poena, 6 skokova, 4 asistencije, uz 5 od 12 iz igre za 27 minuta na terenu.

Tanderi su bili na ivici da postanu deo ne preterano prijatne istorije. Međutim, niz od 14 poraza prekinut je pobedom protiv Boston Seltiksa. Ovo je prva pobeda Tandera od poslednjeg dana marta, kada su bili bolji od Toronta. Niz od 15 poraza bio bi rekord franšize. Lu Dort je postigao 24 poena, Darius Bezli je dodao 21, a imao je deset skokova. Džejlen Braun je odigrao sjajan meč u ekipi iz Masačusetsa. Postigao je 39 poena, imao je i 11 skokova. Njega je pratio Pejton Pričard sa 28 poena.

(VIDEO:YouTube/Hooper Highlights)

U ostalim mečevima Milvoki je savladao Šarlot rezultatom 114:104, Portland je bio bolji od Indijane rezultatom 133:112, Bruklin je nadigrao Toronto rezultatom 116:103, dok je Minesota pobedila Hjuston rezultatom 114:107.