0

SUPERLIGA SRBIJE: Partizan umalo prokockao sigurnu pobedu, Natho s bele tačke za nova tri boda! (VIDEO)

Objavljeno: 25.04.21 u 21:21

Fudbaleri Partizana su u 33. kolu Superlige Srbije savladali Sparak – 2:1 (1:0).

Izabranici Aleksandra Stanojevića su tako upisali 27. pobedu u tekućem šampionatu i vezali drugi trijumf nakon kiksa u večitom derbiju, dok je Spartaku ovo drugi uzastopni poraz.

Tokom prvog poluvremena Partizan je igrao dosta bolje i u svim segmentima je bio bolji od Golubova, pa je potpuno zasluženo i stigao do prednosti. Igrao se 38. minut kada je probio po levoj strani Obradović i loptu poslao na peterac za Lazara Pavlovića, koji je pogodio cilj i tako postigao prvi prvenstveni gol otkako nosi dres kluba iz Humske. Mogla je prednost Parnog valjka da bude još veća, jer su izgledne prilike propustili Holender, Asano, Jović i još jednom Pavlović.

(VIDEO:YouTube/Arena Sport TV)

I u nastavku je Partizan bio konkretniji, Jović je mogao lako u 55. minutu do gola, ali je promašio s nekoliko metara posle centaršuta Pavlovića, ali je za sve propuštene prilike stigla kazna, u 80. minutu. Pogodio je Srećković prečku iz slobodnog udarca, lopta se u gužvi odbila do Marčića, a ovaj je ubacio u nebranjenu mrežu iz praktično prve prilike na utakmici. Tokom poslednjih nekoliko minuta usledili su naleti crno-belih.

Prvo je Miloš Jojić pokušao ekspresno da izjednači, ali nije uspeo, međutim, to je pošlo za nogom Nathu. Naime, Štulić je u 88. minutu oboren u šesnaestercu rivala, a Bibras Natho je sa bele tačke doneo prednost i pobedu crno-belima, svojim desetim golom u sezoni. Inače, zbog faula je Ivančević dobio direktan crveni karton, a Spartak više nije uspeo da se vrati u utakmicu.

Partizan je s 83 boda i dalje drugi i ima zaostatak za Crvenom zvezdom od 12 poena, dok je Spartak sa 47 bodova na osmoj poziciji, dalko od Evrope, a još dalje od opasne zone. U narednoj rundi će Partizan gostovati Proleteru, dok Spartak na svom stadionu dočekuje Javor.