0

SITIJU TROFEJ: Građani savladali Totenhem i nastavili niz u Liga kupu (VIDEO)

Objavljeno: 25.04.21 u 23:02

Fudbaleri Mančester Sitija su savladali Totenhem rezultatom 1:0, u finalu Liga kupa Engleske, i osvojili trofej četvrti put zaredom.

Građanima je prvi trofej u sezoni, a peti u Liga kupu u poslednjih šest godina, doneo Ajmerik Laport, koji je u 82. minutu postigao jedini gol na centaršut Kevina de Brujnea iz kornera.

Ekipa Pepa Gvardiole dominirala je od prvog minuta, imala znatno veći posed lopte i 21 šut, naspram samo dva Sparsa, pa je na kraju sasvim zasluženo slavila.

Mogli su građani i ranije da reše pitanje pobednika, ali su šanse promašivali Foden, Marez i Gundogan.

Siti se osmim trofejom u istoriji Liga kupa poravnao na prvoj poziciji večne liste sa Liverpulom. Totenhem ostaje na četiri u tom takmičenju.

Ovo je bio prvi pehar ove sezone za ekipu Pepa Gvardiole, a blizu su osvajanja i titule prvaka dok ih čeka i završnica Lige šampiona.