0

TADIĆ PODIGAO NOVI TROFEJ: Ajaks osvojio Kup Holandije golom u sudijskoj nadoknadi! (VIDEO)

Objavljeno: 18.04.21 u 23:15

Nastavlja se dominacija ekipa iz Amsterdama!

Završeno je finale Kupa Holandije! Ajaks je u Roterdamu savladao ekipu Vitesea rezultatom 2:1. Ljubitelji fudbala su imali priliku da uživaju u sjajnoj utakmici!

Kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije Dušan Tadić je podigao još jedan trofej!

Ekipa iz Amsterdama je stigla do prednosti u 23. minutu kada je Rajan Gravenberh zatresao mrežu golmana Pasvira.

Vitese se nije predao i samo sedam minuta kasnije je stigao do izjednačujućeg pogotka! U ulozi strelca našao se mladi Luis Openda iz Belgije. Nekadašnji fudbaler Klub Briža je savladao čuvenog Martina Stekelenburga.

Jakob Rasmusen je ‘zaradio’ direktan crveni karton u 86. minutu, pa je Vitese ostao sa čovekom manje na terenu.

Ajaks je pokušavao da dođe do trofeja pre odlaska u produžetke i izabranici trenera Erika Ten Haga su to uspeli u samom finišu meča. Rezervista David Neres je postigao pogodak u 91. minutu, samo četiri minuta nakon što je ušao u igru.

Dušan Tadić je odigrao celu utakmicu, a ovo je 20. pehar Kupa Holandije u istoriji slavnog kluba.