0
AdmiralBet ABA Liga

POLUVREME: Zvezda vodi protiv Cedevita Olimpije, Peri prava enigma za crveno-bele! (TVITOVI)

Objavljeno: 18.04.21 u 17:51

U toku je zaostali meč 24. kola ABA lige.

Ovo je drugi meč koji u 7 dana igraju ova dva rivala. Crvena zvezda vodi na poluvremenu u Ljubljani rezultatom 32:44. Domaće predvodi nekadašnji košarkaš Mege Kendrik Peri sa 15 ubačenih poena.

Meč su bolje počeli izabranici Jurice Golemca, te je posle 5 minuta njihova prednost iznosila 15:9. Od 9 poena crveno-belih, Lazić je ubacio dve, a Volden jednu trojku.

Pritisak koji je na arbitre napravio Dejan Radonjić urodio je plodom. Iako je dobio tehničku grešku, Zvezda je zaigrala bolje, ali je prednost na kraju prvog perioda pripala Ljubljančanima (23:20).

Gosti su u drugom delu igre zaigrali značajno bolju odbranu. Kori Volden novom trojkom donosi maksimalnih +7 (25:32). Pošteno su se domaćini izmašili u svim segmentima igre, što je Zvezda iskoristila i na poluvreme otišla sa +12 (32:44).