0

POBEDA RUKOMETAŠICA! Srpkinje slavile protiv Slovačke u baražu za Svetsko prvenstvo!

Objavljeno: 17.04.21 u 20:25

Rukometašice Srbije pobedile su u gostima Slovačku 26:19 u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo u Španiji.

Na debiju novog selektora Uroša Bregara, koji je prošlog meseca nasledio Ljubomira Obradovića, Srpkinje su opravdale ulogu favorita u slovačkom mestu Šalja.

Do važnog trijumfa naše rukometašice su došle odličnom igrom u drugom poluvremenu, nakon što su u prvom imale zaostatak sve do poslednjih minuta tog periodu, a onda preokrenule.

U nastavku su naše igračice zaigrale mnogo bolje i konstantno držale razliku u svoju korist, a u samom finišu napravile i veliku razliku koja donosi miran revanš u Beogradu 21. aprila.

Najefikasnija u pobedi bila je Jovana Kovačević sa osam golova, dva manje dala je Katarina Krpež-Šlezak.

Kod Slovakinja Barbora Lanš je postigla šest golova, a Reka Bižik pet.

Svetsko prvenstvo u Španiji zakazano je za od 1. do 19. decembra.