0

NJUKASL POKVARIO PLANOVE VEST HEMA! Neočekivan poraz ‘čekićara’ (VIDEO)

Objavljeno: 17.04.21 u 16:15

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu Vest Hem sa 3:2 u meču 32. kola Premijer lige.

Uzbudljiva utakmica viđena je na ‘Sent Džejms parku’ sa čak pet golova, a domaćin je iznenadio favorizovane goste, koji su ovim porazom dosta izgubili u trci za mestom koje vodi u Ligu šampiona.

Njukasl je u finišu prvog poluvremena postigao dva gola i činilo se da će lako stići do bodova.

Prvo je Diop u 36. minutu postigao autogol, da bi u narednom napadu Kreg Doson napravio faul za drugi žuti karton i Vest Hem je ostao na terenu sa desetoricom.

Pet minuta kasnije mrežu ‘čekićara’ zatresao je Žoelinton i domaćin je sa dva gola prednosti otišao na odmor.

Međutim, izabranici Dejvida Mojesa su se trgnuli u nastavku i uspeli su i sa igračkim deficitom da stignu do izjednačenja.

Najpre se Diop iskupio za autogol kada je u 73. minutu sjajno skočio i zatresao mrežu iz teške pozicije, da bi u 80. minutu iz penala Džesi Lingard izjednačio na 2:2.

Samo tri minuta kasnije, na scenu je stupio rezervista Njukasla, Džozef Vilok.

On je na teren ušao u 82. minutu, a samo minut kasnije našao se na pravom mestu i poslao loptu pod prečku za konačnih 3:2.