0

ČELSI JE FINALISTA FA KUPA! Ziješ presudio Sitiju! (VIDEO)

Objavljeno: 17.04.21 u 21:30

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA kupa pobedom nad Mančester sitijem rezultatom 1:0.

Najzaslužniji za veliki trijumf izabranika Tomasa Tuhela je Marokanac Hakim Ziješ koji je dva puta tresao mrežu rezervnog golmana Zakarija Stefena, ali je samo jedan priznat.

Prvi put je to učinio u šestom minutu, ali je Timo Verner prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji.

U nastavku prvog dela viđen je egal meč, iako je u drugom Mančester siti dominirao, Čelsi je stigao do gola.

Ziješ je ispratio akciju Mejsona Maunta i Vernera i ispred Mendija smestio loptu u mrežu, igrao se 55. minut.

Rahim Sterling je bio blizu da Sitiju donese izjednačenje u 84. minutu i za tom šansom će ‘građani’ žaliti puno.

Drugog finalistu daće susret koji se igra u nedelju od 19:30h između Lestera i Sautemptona.