0

SUPERLIGA: Rad upisao drugu uzastopnu pobedu, Metalac slavio u Surdulici nakon preokreta – po tri boda Vojvodini i Napretku (VIDEO)

Objavljeno: 12.04.21 u 20:13

Odigrane su poslednje četiri utakmice 31. kola Superlige Srbije.

Do pobeda su na svom terenu stigli Vojvodina, protiv Zlatibora (2:1), Rad protiv Novog Pazara (3:2) i Napredak protiv Mačve (2:0). Sa druge strane, jedini brejk je upisao Metalac i to u Surdilici nakon preokreta – 1:2.

Do važnih bodova stigli su Građevinari, koji su protiv jednog od konkurenata za opstanak upisali drugu vezanu pobedu i sada su na granici opasne zone. Rad je poveo golom Gojković, ali su gosti izjednačili sredinom prvog dela preko Delimeđca.

U drugom delu su raspucani nebesko-plavi pa preko Šarića i Kaluđerovića stižu do nove prednosti. U finišu meča Gigić je pogodio za Pazrce, koji do kraja ipak nisu uspeli da dođu do boda.

Vojvodina se vratila na treću poziciju pobedom nad Zlatiborom. Ekipa Nenada Lalatovića se dobrano namučila tokom prvih pola sata da probije defanzivni blok tima iz Čajetine, a nakon što je isti ‘razbio’ Dejan Zukić u 32. minutu sve je bilo lakše. Gosti su izjednačili preko Vukića u 63, ali tri boda novosadskoj ekipi donosi Vukadinović u 77. minutu.

Uzbudljivo je bilo i u Surdulici, gde je Metalac preokret osvojio vredna tri boda. Radnik je poveo golom Milana Makarića u 23. minutu, momka koji je ubedljivo najbolji strelac s 20 golova u Superligi. Do kraja prvog dela je izjednačio Mbongu, da bi potpuni preokret ekipi iz Gornjeg Milanovca doneo Maksimović u 59. minutu.

Rutinski, bez mnogo problema, Napredak je na svom terenu savladao Mačvu, ekipu koja je već jednom nogom u Prvoj ligi Srbije. Čarapani se takođe bore za opastanak, a do tri boda su stigli golovima Luke Milunovića i Bojana Čečarića.